God sommer til alle!
Så rammer sommerferien os alle, selvom det nok bliver en af de mere atypiske på mange områder. Hollænderhallen er lukket frem til midten af august, men husk at holde jer i gang på trods af ferien.
Vi ved allerede nu at kravene til foreningerne også vil være omfattende i den kommende sæson. Det betyder blandt andet, at vi p.t. arbejder på en ordning, hvor medlemmerne selv får ansvar for at afspritte og vaske udlånt udstyr fra klubben, så det er klar hver træningsdag.
På generalforsamlingen blev det ligeledes besluttet at nuværende medlemmer IKKE bliver opkrævet for kontingent 2. halvår af 2020 grundet Corona-nedlukningen i 1. halvår. Nye medlemmer der tilmelder sig til den nye sæson, vil dog blive opkrævet normal kontingent.
Det bliver desuden nødvendigt at afholde en ekstraordinær generalforsamling til august, men mere om det senere på sommeren.
Tak for sæsonen og jeres tålmodighed - god sommer til alle!